تبلیغات
مراقبه های زهیر::: مردی که امام مراقبتش کرد و به او حیات طیبه بخشید:::: Zoheir's vighilance
همان دور مانده بود. نه یک قدم پیش و نه یک قدم پس. بینابین راه! پسری دیگر از اولاد علی در راه بود. کاروانی راه انداخته بود که می بایست این روزها می رسید. زهیری بود که مانده بود کجا خیمه اش را بزند... نزدیک یا دور؟!

قرن یخی

چهارشنبه 24 آذر 1389 03:57 ب.ظ

ارسال شده در: مشارطه های زهیر
وَهَلْ أَتَاكَ حَدِیثُ مُوسَى* إِذْ رَأَى نَارًا فَقَالَ لِأَهْلِهِ امْكُثُوا إِنِّی آنَسْتُ نَارًا لَّعَلِّی آتِیكُم مِّنْهَا بِقَبَسٍ أَوْ أَجِدُ عَلَى النَّارِ هُدًى* طه9-10

گفت: موسی نیز دنبال انس با آن آتش و آن حرارت بود. موسی نیز آن‌گاه که با هم‌سفرش راهی شد و درد بر هم‌سفرش غلبه کرد و مسیر سرد شد، ناگهان نوری دید! گفت: باشد که آتشی برگیرم و برگردم و شاید راهنمایی مارا آن‌جا باشد! گفت: موسی نیز آن‌گاه که با هم‌سفرش در راه مانده بودند، آتش طور شما گرمشان کرد تا یخ نزنند و در راه نمانند.

گفت: آقای آتش، آقای حرارت، آقای آفتاب، به ما که یخ زده‌ایم، به ما که خشکیده‌ایم، کمی نمی‌تابی؟! به ما که از سرما بی‌تاب شده‌ایم؛ به ما که از بی‌شعلگی بی‌پناه شده‌ایم، قدری گرما نمی‌دهید؟! به ما که مانده‌ایم و درمانده‌ایم، به ما که جا مانده‌ایم اندکی آتش، اندکی راه، اندکی نگاه نمی‌دهید؟!

گفت: قرن شما قرن یخی است؛ قرن حساب بدون کتاب! قرن انگشت‌شماری بدون اشارات! قرن ایمان بدون غیب، غیب بدون ایمان! گفت: شما با: «ذلک الکتاب لاریب فیه، هدی للمتقین* الذین یومنون بالغیب...» بی‌گانه‌اید. شما کتاب می‌خوانید ولی نمی‌خوانید. شما قاریان آیاتی هستید که می‌خوانید و نمی‌بینید. گفت:شما آیات را می‌بینید و ایمان نمی‌آورید؛ شما در سده‌ی فریزر اسیر شده‌اید؛ خودهای بی‌خودتان را پیچیده‌اید؛ فطرت پاکتان را دریده‌اید؛ زلال‌فراموش‌هایی هستید که به گل‌آلودگی مبتلا شده‌اید. گفت: قلب شما یخ زده است. گفت: بمانید باشد که حرارتی از طور برایتان بیاورند که هرگز سرد نمی‌شود...

 

پی‌نوشت:

إنّ لقتل الحسین حرارة فی قلوب المؤمنین لا تبرد أبداً.
زائران : نظرات
کلمات کلیدی این یادداشت: موسی ، آتش ، حسین ،آهنگ های قبلی این وبلاگ را از اینجا بردارید

دعای فرج

درک توحید به اضطرار

بر مشامم می رسد هر لحظه بوی کربلا


آمار وبلاگ
کل بازدید:
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :