تبلیغات
مراقبه های زهیر::: مردی که امام مراقبتش کرد و به او حیات طیبه بخشید:::: Zoheir's vighilance
همان دور مانده بود. نه یک قدم پیش و نه یک قدم پس. بینابین راه! پسری دیگر از اولاد علی در راه بود. کاروانی راه انداخته بود که می بایست این روزها می رسید. زهیری بود که مانده بود کجا خیمه اش را بزند... نزدیک یا دور؟!

معبودها

شنبه 2 آبان 1388 08:46 ب.ظ

ارسال شده در: مشارطه های زهیر


کارخانه بت سازی ذهن های ما... 

 

بازخوانی مبانی نظری انقلاب برای تحول علوم انسانی

(قسمت اول)

مروری بر کتاب های استاد عین صاد(مرحوم علی صفائی حائری)

عنوان کتاب: صراط؛ نشر لیلة القدر

.........................................

متن کتاب:

ما معبودهایی داریم که حرکت ها و حالت های ما را کم و زیاد می کنند و در ما اثر می گذارند. به ما امید می دهند و یا ما را می ترسانند. شاد می کنند و یا اندوهگین می سازند. و یا به شور و شوق می کشانند.

شرک و شریک کردن معبودها و خدایانی که اگر چه لذت می دهند و ارضاء می کنند؛ ولی نه تمامی انسان را؛ که آن ها در برابر آنچه می دهند، بیشتر مصرف می کنند و از انسان می ربایند. خسارت تنها با ثروت و لذت محاسبه نمی شود. که انسان خودش در این وسط باید حساب شود. سرمایه های انسان است که نمودار کننده سود و زیان او هستند.

معبودهای غیر خدا، معبودهایی پست هستند و در مقایسه با خدا، چیزی ندارند.

تعالی الله عما یشرکون(نمل63)

 

برداشت آزاد:

اگر یگانه هدف خلقت رسیدن به لا اله الا الله باشد، آنگاه باید که زندگی مسیری باشد تا در آن تک تک معبودهای آشکار و پنهانت را بشکنی و دور بریزی. ابراهیم گونه، بت خانه شهر وجودت را بشناسی و تک تک بت های آن را بشکنی. تربیت اسلامی اگر به سمتی نباشد که در آن توانایی بت شناسی و بت شکنی به دانش آموز و متعلم داده شود؛ حتی اگر کلاس قرآن باشد و حتی اگر کلاس امام شناسی باشد، تربیت اسلامی نخواهد بود.

 

سوال:

آیا نظام تعلیم و تربیت ما به گونه ای است که در آن هر سال یک بت بیشتر از وجودمان را بشناسیم؟ و یا نه. معکوس این. هر سال که بیشتر تحصیل کرده ایم، بتی درون خودمان پرورش داده ایم!!! چرا قرار گرفتن در نظام تعلیم و تربیت هر چه عالی تر شده است، نسل مسلمان را به سمت طغیان و تکبر و طاغوتی تر شدن برده است؟!!!
زائران : نظرات
کلمات کلیدی این یادداشت: جنبش نرم افزاری ، تحول علوم انسانی ، درد ، عین صاد ،آهنگ های قبلی این وبلاگ را از اینجا بردارید

دعای فرج

درک توحید به اضطرار

بر مشامم می رسد هر لحظه بوی کربلا


آمار وبلاگ
کل بازدید:
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :