تبلیغات
مراقبه های زهیر::: مردی که امام مراقبتش کرد و به او حیات طیبه بخشید:::: Zoheir's vighilance
همان دور مانده بود. نه یک قدم پیش و نه یک قدم پس. بینابین راه! پسری دیگر از اولاد علی در راه بود. کاروانی راه انداخته بود که می بایست این روزها می رسید. زهیری بود که مانده بود کجا خیمه اش را بزند... نزدیک یا دور؟!

دو روایت، دو غیبت...

جمعه 30 مرداد 1388 10:35 ب.ظ

ارسال شده در: محاسبه های زهیر


از این آیینه های همرنگ...

دو روایت، دو غیبت...

در غیبت بودن از خویشتن راستین "خویش" و در اسارت خود نفسانی "خود" بودن، بسیار شباهت دارد به در غیبت از امام حی و حاضر و ناطق و ناظر بودن و اسیر ابر نظام سلطه جهانی شدن.

در غیبت بودن از آن مایه ملکوتی و جنبه آسمان چهارمی انسان که حقیقت همه زیبایی های مادی و معنوی از آن بر می خیزد؛ و انبیاء همه تلاش خود را متمرکز این می کردند که انسان ها بتوانند ملکوت اشیا و موجودات و اتفاقات و تبدیلات و تغییرات را ببینند، تنبیهی را در پی دارد که باید اسیر رنگ ها و چشمک ها و پفک های زمین اسفل السافلین شوی و قواعد سخت و ضجه آور و تهوع آورش را ببینی و اگر حسی باقی مانده باشد از آن کشش آسمانی و ملکوتی، انگیزه ای درونت شکل بگیرد تا سراغ از وطن خویش بگیری که حب الوطن من الایمان!!!

در غیبت بودن از امام نیز، که سرچشمه حیات و علم و نورانیت است و همه اعمال به شرط امام قبول می شود و نماز و صلوات به یمن امام بالا می رود و برکات به بهانه آمین او فرود می آید؛ تنبیهی را دنبال دارد که باید اسیر ابر نظام فرهنگی سیاسی اقتصادی و نظامی و در یک کلام تمدن سلطه شوی که نزدیک ترین و لطیفترین حس هایت را نیز دستخوش تاثیرات شیطانی و تاریکی های طاغوتی اش کند و همواره به فرداها دلخوشت کند و از لحظه های با برکت امروزت جز طعم تلخ اسارت چیزی به یاد نیاوری.

 

پیاله اول:

الهی یعنی چگونه می شود که به برکت آن غایب حاضر، از این حاضر ظالم رها شویم؟ الهی یعنی می شود روزی به برکت آن امام غایب از چهره این غایب درونی پرده برداری؟ یا نه! فقط چشمان آن غایب درونی است که امام غایب را می شود به نظاره مهمان شد؟

پیاله دوم:

عجیب است که کلمه آزادی در اسارت می زاید و آزادی آنگاه مهم می شود که در اسارت باشی! و عجیب است که در تمدن امروز است که آزادی این همه حیاتی شده است!!! و عجب از اسارتی که آزادی را خیالی برآورده می کند و رهایی را اسارت به تصویر می کشد!!! می گویند روزی که می آید مفاهیمی از نور با خود سوغات می آورد که با همه آنچه که امروز می دانستی فرقی بسیار دارد.
زائران : نظرات
کلمات کلیدی این یادداشت: شیعه ،آهنگ های قبلی این وبلاگ را از اینجا بردارید

دعای فرج

درک توحید به اضطرار

بر مشامم می رسد هر لحظه بوی کربلا


آمار وبلاگ
کل بازدید:
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :