تبلیغات
مراقبه های زهیر::: مردی که امام مراقبتش کرد و به او حیات طیبه بخشید:::: Zoheir's vighilance
همان دور مانده بود. نه یک قدم پیش و نه یک قدم پس. بینابین راه! پسری دیگر از اولاد علی در راه بود. کاروانی راه انداخته بود که می بایست این روزها می رسید. زهیری بود که مانده بود کجا خیمه اش را بزند... نزدیک یا دور؟!

خدای رب العالمین

دوشنبه 22 تیر 1388 04:04 ب.ظ

ارسال شده در: محاسبه های زهیر


از این نقطه ...

 

در افق و منظر فرهنگ محمدستان، فرق است بین خدایی که فقط خلق کرده است و تمام؛ با خدایی که مدام در حال خلق است و مدام در حال تربیت همه مخلوقاتش است و مدام در حال و شأن تازه ایست!!!

اولین فقط خالق است و دومی رب العالمین. فرق عظیمی است بین خدای خالق العالمین با رب العالمین. اولی فقط خلق می کند ولی دومی به واسطه های گوناگونی با مخلوقاتش در ارتباط است.

خداوندی که رب العالمین است به واسطه رزق با همه مخلوقاتش مرتبط می شود. رب العالمینی که رازق است و رزاق است و خیر الرازقین است. هم روزی می دهد و هم بسیار روزی دهنده است و هم بهترین روزی دهنده هاست.

روزی هر کس را به اندازه مشخصی قرار داده است. روزی هر کسی به اندازه است که او را بیشتر به خدا آشناتر مند. روزی هایش فقط مادی نیستند. روزی هایش فقط محدود به تولد تا مرگ نیستند. روزی هایش به خاطر شایستگی روزی گیرنده نیست که به او تعلق بگیرند. خدای رب العالمین برای تربیت است که روزی های بی منتش را بدون استحقاق بنده اش بر او می باراند تا راه را روشن تر ببیند. تا ادب شود. تا تربیت شود.

انسانی که روزی را صرفا وابسته به تلاش خود می بیند به چه امیدی می خواهد در این تجارت خانه بزرگ، خریدنی های بزرگ بخرد؟ با این جیب ها آیا می شود مثلا بهشت را خرید؟ با این جیب ها مثلا می شود سعادت و عاقبت به خیری را خرید؟ آیا می شود دوستی با اهل بیت را خرید؟ آیا با این پول ها می شود عبور از صراط را خرید؟ مقام شفاعت و توبه و انابه و راحتی قبر و عمل صالح و سربازی عصر ظهور را آیا می شود با این درآمدها خرید؟ آیا می توان با این دارایی ها آرامش و اطمینان و سکینه قلب را در همین دنیا و برزخ و آخرت خرید؟ مثلا چطور می توان از همین الان برای همسایه شدن با امام حسین پس انداز کرد؟ برای مسافرت کردن و ملاقات کردن با رسول اکرم و فاطمه زهرا و امیرالمومنین چقدر و کدام بانک با چه بهره ای می توان پس انداز کرد؟

چه فرقی بین مسلمان و غیر مسلمان است وقتی در مصرف کردن دارایی و درآمد، هر دو گروه به فکر خرید خانه و ماشین و ویلا و باغ و مزرعه و مسافرت های زمینی و مدل های مختلف اسباب زندگی باشند؟

فرق بین مسلمان و غیر مسلمان شاید همین است که خدای خالق با خدای رب العالمین فرق بسیاری دارد!!!
زائران : نظرات
کلمات کلیدی این یادداشت: تربیت ، فاصله ، تحریف شناسی ،آهنگ های قبلی این وبلاگ را از اینجا بردارید

دعای فرج

درک توحید به اضطرار

بر مشامم می رسد هر لحظه بوی کربلا


آمار وبلاگ
کل بازدید:
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :