تبلیغات
مراقبه های زهیر::: مردی که امام مراقبتش کرد و به او حیات طیبه بخشید:::: Zoheir's vighilance
همان دور مانده بود. نه یک قدم پیش و نه یک قدم پس. بینابین راه! پسری دیگر از اولاد علی در راه بود. کاروانی راه انداخته بود که می بایست این روزها می رسید. زهیری بود که مانده بود کجا خیمه اش را بزند... نزدیک یا دور؟!

کدام قرآن!!!

سه شنبه 19 خرداد 1388 09:38 ق.ظ

ارسال شده در: مشارطه های زهیر


تنها قیام کنید..

 

قرآنی است برای گذاشتن در طاقچه. قرآنی است برای گذاشتن بالای سر در شب های احیاء. قرآنی است برای جایگزین کردن صوت و قرائت به جای موسیقی و سرود خوانی. حتی قرآنی است برای مجلس ختم و قبرستان در روزهایی که روح مومنین آزاد است(حالا روح مومن کی در بند است نمی دانم؟!!!) به قرآن قسم کسی با این قرآن ها کاری ندارد. حتی در همین آمریکای خودمان!!! آن را ترجمه می کنند و می فروشند.

اما مشکل وقتی می رسد که می خواهیم قرآن را در جامعه به صورت زنده ببینیم. وقتی قرآن به مرحله تاویل می رسد چرا سقوط می کنیم؟ چرا پا عقب می کشیم؟

بنده ادعایی ندارم که آیه پست قبل دقیقا همان معنا را دارد که نوشته ام! نه. ممکن است اشتباه باشد. ولی چرا بدون دلیل و بدون منطق قرآنی، معنایی را رد می کنیم؟ چرا دوست نداریم داوود زمان، طالوت زمان، جالود زمان را بشناسیم؟

سوال من این است، که چرا زیارت عاشورا را متعلق به 61 قمری می دانیم و نمی خواهیم ببینیم که همین 22 خرداد هم می تواند در راه همین عاشورا باشد. حالا هر کسی فکر می کند حق با کدام طرف است به جای خودش. مهم این است که حساسیت مساله را بالا بدانیم و صد البته نسبت رأی خودمان را با با عاشورای زمان تعیین کنیم. و الا رأی را برای دنیا و رفاه و آبادانی و آزادی دادن، و عاشورا را برای آخرت و قبر و برزخ خواندن، فکر می کنم دقیقا کار افرادی مثل ابن عباس ها باشد...آدم های فقیه و متقی زیادی بودند که از عاشورای قرآن ناطق باز ماندند. و در همین عاشورا به کسانی که به یاری امام نشتافتند ما لعنت می فرستیم!!!

پی نوشت یک: (لطفا با دقت بخوانید)

بنده کاری به دروغ گویی یا راست گویی کسی ندارم. اصلا احمدی نژاد برای خودش مگر کسی است؟! اگر احمدی نژاد دروغ گفته است کار ایشان خیلی اشتباه است. اگر آمار سازی می کند کار اشتباهی است. باید در برابر مردم عذرخواهی کند. اما مهمتر از همه جریانی است که با او شناخته می شه. اینجا بحث آمار و ارقام و هاله نور نیست! اسم این جریان «پشت کردن به نظام تعاملات اجتماعی بین المللی» است.  مقابل این جریان هرچقدر هم راستگو باشد و هر چقدر هم آدم با اخلاقی باشد و هر چقدر هم آدم جا افتاده ای باشد، فقط به خاطر اینکه «همراه با نظام تعاملات بین الملل» می خواهد این مملکت را اداره کند مساله دار می شود.

پی نوشت دو: (لطفا با دقت بیشتر بخوانید)

بر فرض احمدی نژاد دروغ گوست و آمار سازی می کند و مملکت را با دروغ و وعده اداره می کند. لطفا کسی بیاید که بخواهد این کشور را به شکلی متفاوت تر از غرب و شرق اداره کند. شاعری می گفت: به راه بادیه رفتن به از نشستن باطل. ادامه این مسیر باید افرادی ساخته شوند و پیدا شوند که بتوانند برای اداره کشور به شکلی اسلامی تر و به دور از نظریه ها و تئوری ها غربی و شرقی تلاش کنند. اگر کسی رد این میان شامل این گزینه می شود لطفا معرفی فرمائید.
زائران : نظرات
کلمات کلیدی این یادداشت: تحریف ، انتخابات ،

یادداشت های مرتبط: اتکا به مبانی غربی در نقد دولت ، پروژه نیمه تمام ،

آهنگ های قبلی این وبلاگ را از اینجا بردارید

دعای فرج

درک توحید به اضطرار

بر مشامم می رسد هر لحظه بوی کربلا


آمار وبلاگ
کل بازدید:
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :